530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Biuro rachunkowew Tomaszowie Mazowieckim jest pomocne przy zakładaniu firmy oraz jest istotne przy przebrnięciu przez formalności Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń społecznych. Ponadto zajmuje się prowadzeniem pełnej rachunkowości firmy oraz obsługą kadrowo-płacową. Z usług księgowej można skorzystać, jeżeli ma się problem z rozliczeniem PIT-u. To tylko niektóre z usług biura.

Zakres usług księgowych

Biuro rachunkowe w Tomaszowie Mazowieckim zajmie się prowadzeniem ksiąg rachunkowych firmy. Obejmuje ona uporządkowane chronologicznie zapisy księgowe, wykazuje salda i obroty oraz aktywy i pasywa firmy. Ważne jest prowadzenie bieżącej ewidencji zaszłości firmy, czyli operacji gospodarczych. Umożliwia to podatkowa księga dochodów i rozchodów. Ten system księgowości polega na rejestracji przychodów ze sprzedaży oraz wydatków, zapisywanych w księdze po dokonaniu transakcji.

W przypadku, kiedy nie chce się księgować kosztów, jako formę opodatkowania można wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Pracownik firmy Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego., zajmującej się rachunkowością podkreśla, że dokładne określenie wysokości należnego podatku od towarów i usług jest możliwe dzięki prawidłowo prowadzonej ewidencji. Z tego powodu prowadzenie ewidencji VAT warto zlecić biurom rachunkowym. Księgowa pomoże także w sporządzaniu deklaracji VAT, PIT, CIT oraz składaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Dodatkowymi usługami są sprawozdania finansowe, które mają na celu uporządkować i przedstawić sytuację finansową działalności gospodarczej oraz tworzenie planu kont, oraz polityki rachunkowości.

W czym jeszcze może pomóc biuro rachunkowe w Tomaszowie Mazowieckim?

Podczas zakładania własnej działalności czy spółki warto wybrać odpowiednią firmę księgową, która jest pomocna w kwestiach podatkowych. Niewiele osób wie, że biura rachunkowe przeprowadzają kursy BHP dla pracowników danej placówki. Biuro rachunkowe bywają pomocne, jeżeli chce się wypełnić wniosek o kredyt, czy starać się o dotacje. W procesie zarządzania ważna jest analiza finansowa, która jest zbiorem informacji o wynikach i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Biuro rachunkowe monitoruje zależności i tworzy prognozy finansowe danego przedsiębiorstwa. Zajmuje się także odbiorem dokumentów od klienta oraz ich archiwizacją. Księgowość to także profesjonalne usługi kadrowo-płacowe. Na tym polu zajmują się one sporządzaniem raportów ZUS, sporządzaniem listy płac, prowadzenie akt osobowych pracowników oraz ewidencje urlopów i zwolnień lekarskich.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.