530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Realizacja zadań kadrowo-płacowych przedsiębiorstwa z Tomaszowa Mazowieckiego jest coraz częściej zlecana biurom rachunkowym. Nic w tym dziwnego. Zatrudnienie pracowników wiąże się z koniecznością rozliczania z ZUS, a także przestrzegania przepisów kodeksu pracy, bhp, ppoż oraz wytycznych i zaleceń sanepidu. Współpraca z firmą outsourcingową zwalnia przedsiębiorcę z konieczności śledzenia zmieniającego się prawa. A to nie jedyna korzyść, jaką za sobą niesie.

W jakich obszarach kadrowo-płacowych biuro rachunkowe w Tomaszowie Mazowieckim może pomóc przedsiębiorcy ?

Lista obowiązków, jakie obowiązujące prawo nakłada na przedsiębiorcę zatrudniającego pracowników, jest bardzo długa. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm, chcąc zaoszczędzić czas, a także dla bezpieczeństwa i wygody, przekazuje te zadania biurom rachunkowym.

Właścicielka Biura Rachunkowego Ecodex – Agnieszka Rajska z Tomaszowa Mazwieckiego wyjaśnia, że kluczem do dobrej współpracy jest wybór takiej firmy outsourcingowej, która posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Jest to gwarancja, że wszystkie przejęte obowiązki będą wykonywane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i ich interpretacjami:

 • przygotowanie dokumentów niezbędnych przy zatrudnieniu i świadczeniu pracy przez osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej;
 • prowadzenie dokumentacji kadrowej;
 • prowadzenie ewidencji (zatrudnienia, zwolnień lekarskich, urlopów, badań lekarskich wstępnych i okresowych);
 • realizacja szkoleń BHP;
 • rejestracja i wyrejestrowywanie pracowników w ZUS;
 • przygotowywanie i przekazywania deklaracji do ZUS i US;
 • sporządzanie rocznych deklaracji podatkowych;
 •  wyliczanie comiesięcznych wynagrodzeń i zaliczek na podatek dochodowy;
 • sporządzanie listy płac wraz z listą przelewów bankowych, a także realizacja przelewów wynagrodzeń na konta pracowników;
 • prowadzenie akt osobowych pracowników;
 • przygotowywanie dokumentów niezbędnych do kontroli organów podatkowych (w tym reprezentowanie przed nimi klienta);
 •  przygotowywanie sprawozdań dla GUS.

Korzyści ze współpracy z biurem rachunkowym z Tomaszowa Mazowieckiego

Przekazując biuru rachunkowemu z Tomaszowa Mazwieckiego obowiązek prowadzenia kadr i płac firmy, zadania przedsiębiorcy ograniczają się wyłącznie do informowania o planowanych zmianach takich jak: zatrudnienie, zwolnienia czy zmiana wynagrodzenia. Wszelkie formalności z tym związane realizuje firma outsourcingowa. Dzięki temu przedsiębiorca z Tomaszowa Mazowieckiego może zająć się prowadzeniem działalności gospodarczej, która przynosi mu realne zyski, zamiast wypełniać nie do końca zrozumiałe dla niego dokumenty

Outsourcing kadrowo-płacowy to również oszczędność kosztów. Zatrudnienie księgowej wiąże się bowiem znacznie wyższymi opłatami. Nie jest to wyłącznie wynagrodzenie, ale także wydatki na szkolenia i kursy, literaturę fachową oraz wyposażenie stanowiska pracy w  komputer i materiały eksploatacyjne.

Ważną korzyścią jest również bezpieczeństwo, jakie gwarantuje rzetelna wiedza i doświadczenie pracowników biura rachunkowego. Znajomość przepisów pozwala uniknąć błędów, które mogłyby w razie kontroli skutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi. Warto również podkreślić, że firma obsługująca kadry i płace musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej na wypadek szkód wyrządzonych w ramach świadczonych usług. W razie powstania uchybień wszelkie roszczenia odszkodowawcze są wówczas pokrywane w ramach polisy.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.