530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma niezbędnymi aspektami unormowanymi prawnie, a jednym z nich jest oczywiście prowadzenie księgowości firmy. Ze względu na to, że jest to temat dość trudny dla wielu z nas, to powinni się tym zająć profesjonaliści. Poznajmy zatem, dlaczego warto zlecić prowadzenie pełnej księgowości biurom rachunkowym, a także czym ona jest.

 

Czym jest pełna księgowość?

 

Mianem pełnej księgowości określa się obowiązkowe prowadzenie ksiąg rachunkowych firmy, które dotyczy zarówno osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jak i większe bądź mniejsze spółki akcyjne oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zgodnie z ustawą o rachunkowości w księgach tych zawarte oraz rejestrowane musi być wszystko to, co ma związek finansami danej firmy zarówno w formie przychodów jak i rozchodów i właśnie, dlatego niezbędne jest tutaj utworzenie specjalnego typu kont analitycznych oraz syntetycznych jak również regularne sporządzanie sprawozdań finansowych dotyczących danego okresu i oczywiście ewidencjonowanie zdarzeń księgowych. Praca tego typu ma na celu przede wszystkim sprawowanie regularnej kontroli nad aktualną kondycją finansową firmy bądź spółki, a także umożliwia dokładne rozliczenie oraz określenie wysokości podatku dochodowego.

Kto zajmuje się prowadzeniem pełnej księgowości?

 

Oczywiście odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama, ponieważ jeśli chcemy by księgi rachunkowe naszej firmy prowadzone były w sposób bardzo profesjonalny, to należy do powierzyć doświadczonym i sprawdzonym pracownikom biura rachunkowego z Tomaszowa Mazowieckiego takiego jak Ecodex

 

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie pełnej księgowości osobom z biura rachunkowego w Tomaszowie Mazowieckim?

 

Jeśli chodzi o zalety płynące z prowadzeniem pełnej księgowości firmy przez biuro rachunkowe, to są to niewątpliwe:

 

  • Rzetelność i dokładność – zlecając prowadzenie pełnej księgowości profesjonalnym biurom rachunkowym, mamy pewność, że jego pracownicy będą prowadzić wszelkie księgi w sposób bardzo rzetelny i dokładny dzięki czemu wszystkie raporty i sprawozdania będą dostarczane zgodnie z przewidzianym na to czasem a także będą zawierały one wszystkie niezbędne dane
  • Brak kar finansowych – Jak już wspomnieliśmy, biuro rachunkowe prowadzi pełną księgowość firmy w bardzo dokładny sposób, dlatego też podczas jakiejkolwiek kontroli skarbowej pozwoli nam to na uniknięcie kar finansowych związanych z uchybieniami w tej kategorii lub w nieco cięższym przypadku nawet i kar pozbawienia wolności.
  • Więcej czasu i zdrowia – Jeśli powierzymy prowadzenie pełnej księgowości biurom rachunkowym, to zyskamy na tym nie tylko w aspekcie czasowym (ponieważ często nasz wolny czas musielibyśmy poświęcić na samodzielne uzupełnianie ksiąg rachunkowych), ale również i będzie miało to poniekąd wpływ na nasze zdrowie, ponieważ w tym przypadku mamy pewność, że cała księgowość firmy jest prowadzona w stu procentach profesjonalnie, co pozwala nam na uniknięcie niepotrzebnych nerwów podczas ewentualnych, nieprzewidzianych kontroli.
  • Atrakcyjne ceny – Prowadzenie pełnej księgowości naszej firmy przez pracowników biura rachunkowego wiąże się ze stosunkowo niewielkimi kosztami (zwłaszcza w odniesieniu do ewentualnych kar, które grożą za nierzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych), dzięki czemu nie tylko zyska na tym nasz portfel ale również i my sami.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.