530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Konkurencja wśród biur księgowych w Tomaszowie Mazowieckim jest dziś bardzo duża. Pomoc księgowa jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorcy początkującego, który dopiero otwiera własną działalność gospodarczą, jak również  dla przedsiębiorcy, który istnieje już długo na rynku. Na podstawie jakich kryteriów należy podjąć decyzję o wyborze biura? Na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę ?

Kwalifikacje biura rachunkowego w Tomaszowie Mazowieckim i obsługa klienta

Do roku 2014, aby zajmować się zarobkowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należało posiadać Licencje Ministra Finansów. Obecnie biuro rachunkowe może otworzyć każdy. W związku z tym warto sprawdzić, czy pracownicy biura posiadają odpowiednie kwalifikacje. Kursy i szkolenia pracowników informują klientów, że właściciel biura rachunkowego poszerza i aktualizuje wiedzę swoją i swoich pracowników branży księgowej jest to bardzo istotne, ponieważ przepisy zmieniają się w niej bardzo często. Klient decydujący się na podpisanie umowy z biurem rachunkowym ma pełne prawo do żądania przedstawienia dokumentów potwierdzających kompetencje osoby obsługującej jego księgowość. Pierwsza rozmowa w biurze rachunkowym przybliży też stosunek jego pracowników do klienta. Niestety często zdarza się, że biura nie wychodzą naprzeciw potrzebom klienta indywidualnego. Jeśli biuro rachunkowe ma problemy z reagowaniem na potrzeby klienta oraz z odpowiadaniem na jego pytania klienta, warto pomyśleć o jego zmianie. Podczas rozmowy w biurze warto zwrócić uwagę na ogólny porządek w dokumentacji. Należy się przyjrzeć czy biuro rachunkowe na przykład w Tomaszowie Mazowieckim dochowuje wszelkich staranności, abydokumenty innych klientów nie były narażone utratę poufności danych.

Zakres usługi księgowej

Przed dokonaniem wyboru biura rachunkowego warto sprawdzić, co obejmuje usługa księgowa. Podstawowy zakres to wyliczenie podatków i wysyłka niezbędnych deklaracji do urzędów. Usługa rozszerzona może zawierać reprezentację w urzędach, wszelkiego rodzaju raporty oraz doradztwo podatkowe. Należy mieć na uwadze, że niektóre biura rachunkowe specjalizują się  w obsłudze firm z konkretnych branż.

Ubezpieczenie OC na działalność biuro rachunkowego

Warunkiem istotnym przy wyborze usług księgowych powinno byćubezpieczenie OC na działalność biura rachunkowego. Ubezpieczenie takie chroni klienta od odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy biura rachunkowego. Im większa kwota ubezpieczenia, tym lepiej. Warto zapytać księgową o wysokość ubezpieczenia. Warto również sprawdzić, czy biuro rachunkowe wdrożyło procedury związane z ochroną danych osobowych (RODO). Księgowość będzie posiadać wiele istotnych i newralgicznych informacji, stąd wybór biura rachunkowego w Tomaszowie Mazowieckim, które posiada odpowiednią ochronę danych osobowych, jest bardzo ważne.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.