530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Księgowym można powierzyć wiele obowiązków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zalicza się do nich rozliczanie firmy, ale też sprawy kadrowe czy płacowe. Czynności związane z obsługą kadr mogą przysporzyć początkującemu przedsiębiorcy sporo trudności, dlatego w tym zakresie dobrze jest postawić na pomoc biura rachunkowegow Tomaszowie Mazowieckim. Na czym polegać będzie wsparcie?

Sprawy kadrowe związane z zatrudnieniem pracownika

Jakimi sprawami kadrowymi zajmie się biuro rachunkowe w Tomaszowie Mazowieckim?

Jakimi sprawami kadrowymi zajmie się biuro rachunkowe w Tomaszowie Mazowieckim?

Zanim właściciel firmy zdecyduje się na przyjęcie wybranej osoby do pracy, powinien zadbać o przygotowanie wiążącej obie strony umowy o pracę. Sporządzenie takiego dokumentu ma duże znaczenie w kontekście ochrony interesów przedsiębiorcy. Ze względu na ważność umowy zawieranej z pracownikiem powinno się jej wykonanie powierzyć księgowym z biura rachunkowego. Będą oni w stanie dopasować treść do oczekiwań właściciela firmy, a także obowiązków służbowych na konkretnym stanowisku.

Po podpisaniu umowy o pracę niezbędne jest zarejestrowanie pracownika w ZUS. Tym także zajmie się biuro rachunkowe, podobnie jak założeniem akt osobowych. Są to działania, które według przepisów stanowią obowiązek przedsiębiorcy. Zaniedbania w tym zakresie mogą skutkować poważnymi konsekwencjami – z tego właśnie powodu dobrze jest zdecydować się na skorzystanie z obsługi kadrowej dla firm. Usługi w tym zakresie świadczy Biuro rachunkowe Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego, które skompletuje też dokumentację związaną z zatrudnieniem wybranej osoby. Jakie działania w kwestiach kadrowych podejmuje się już w trakcie współpracy?

Jakie usługi kadrowe dobrze jest zlecić księgowym?

Dotrzymywanie terminów to jeden z głównych obowiązków każdego przedsiębiorcy. Dotyczy to zarówno spraw finansowych, jak i kadrowych. W przypadku tych ostatnich mowa m.in. o wspomnianych już umowach. Biuro rachunkowe skontroluje kontrakty podpisane na wybrany okres, przypominając właścicielowi firmy o konieczności przedłużenia lub rozwiązania umowy z pracownikiem. Obsługa kadrowa to również monitorowanie ważności badań lekarskich zatrudnionych osób.

Dzięki księgowym przedsiębiorca dowie się, kiedy powinien zorganizować szkolenie BHP dla swoich pracowników, co również jest jego obowiązkiem. Do usług świadczonych przez biuro rachunkowe w Tomaszowie Mazowieckim w zakresie kadr zalicza się też ustalanie wymiaru urlopów przysługujących zatrudnionym osobom. Księgowi są w stanie zatem znacząco pomóc w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz tworzeniem wymaganej dokumentacji kadrowej. Warto z takiego wsparcia skorzystać – to spora oszczędność czasu i nerwów dla przedsiębiorcy.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.