530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Obsługa kadrowo-płacowa to obszar, który obejmuje prace związane z kadrami, czyli pracownikami, a także ich płacami. W przypadku mikroprzedsiębiorstw często realizowany jest przez samych przedsiębiorców, jednak w miarę wzrostu liczby pracowników pojawia się konieczność skorzystania z pomocy dobrego biura księgowego, które wesprze w realizacji tego typu obowiązków. Co obsługa kadrowo-płacowa obejmuje w praktyce? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Obsługa kadrowo-płacowa – co wchodzi w jej zakres?

Obszar ten jest bardzo ważny w każdej firmie zatrudniającej pracowników i obejmuje takie kwestie jak ewidencjonowanie czasu pracy, prowadzenie akt osobowych oraz opracowywanie dokumentów związanych z umowami. Kluczowe jest także zarządzanie dokumentacją ZUS, w tym pilnowanie terminów opłacania składek na ubezpieczenie pracownicze. To jednak nie wszystko. Obsługa kadrowo-płacowa to również kwestie związane z przeprowadzaniem wstępnych i okresowych szkoleń BHP, a także planowaniem urlopów wypoczynkowych dla pracowników.

Obsługa kadrowo-księgowa w pigułce

W zakres obsługi kadrowo-płacowej wchodzą ponadto takie działania jak:

  • rozliczanie urlopów wypoczynkowych,
  • rozliczanie delegacji i przygotowywanie dokumentów takich jak PIT-4, PIT-8A, PIT-11, PIT-4R oraz PIT-40,
  • prowadzenie pracowniczych kartotek,
  • kierowanie zatrudnionych na badania lekarskie,
  • wydawanie świadectw pracy,
  • świadczenie doradztwa w zakresie prawa pracy,
  • obsługiwanie świadczeń socjalnych,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi wewnątrz firmy.

Dodatkowym zadaniem działów kadr i płac jest również prowadzenie działań z zakresu analizowania bieżącego rynku pracy oraz przeprowadzania zadań rekrutacyjnych. Obecnie jest to ważne niezależnie od branży w jakiej działa przedsiębiorstwo, bowiem dobrzy i rzetelni pracownicy są podstawą sukcesu każdej firmy. W zakres tych obowiązków wchodzi więc śledzenie ogłoszeń dodawanych w mediach takich jak Internet, a także ich przygotowywanie, o ile przedsiębiorstwo ma w planach prowadzenie działań rekrutacyjnych.

Jak widać obsługa kadrowo-płacowa to bardzo złożony obszar działania każdej firmy, który wymaga sporo pracy i wysiłku. Część tych zadań można zlecić zewnętrznemu biuru rachunkowemu, które zadba nie tylko o terminy (kluczowe przy deklaracjach do ZUS), ale także o prawidłowe wypełnianie dokumentów. Taką pomoc oferuje m.in. biuro księgowe Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego od 2015 roku i prowadzone przez Agnieszkę Rajską.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.