530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Jeśli prowadzisz firmę, ale czujesz, że kwestie księgowe zbytnio Cię obciążają, lub zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą zastanów się nad współpracą z profesjonalnym biurem rachunkowym. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie korzyści przynosi powierzenie księgowości profesjonalistom. Zobacz, jakie podstawy prawne regulują pracę księgowych i jak to pomoże Ci zaufać ich rzetelnej pracy. Zrzuć ze swoich barków odpowiedzialność za prowadzenie ewidencji podatkowych, a także kwestie kadrowo-płacowe.

Jak działa biuro księgowe w Tomaszowie Mazowieckim?

Polskie prawo reguluje pracę księgowych w ustawie z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 330, z późn. zm., dalej: uor) oraz w ustawie z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (tekst jedn. Dz. U. z 2011 r. Nr 41, poz. 213, z późn. zm., dalej: udp). W przepisach tych ustaw określono minimalne wymagania stawiane firmom, aby mogły legalnie świadczyć usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz innych ewidencji podatkowych.

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym warto sprawdzić czy posiada ono certyfikat Ministerstwa Finansów oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Tylko podejmując współpracę z takim biurem, mamy pewność, że świadczone przez biuro rachunkowe Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego usługi będą świadczone z uwzględnieniem zasad określnych w przepisach oraz przestrzegania norm etycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Specjalista z firmy Biuro Rachunkowe Ecodex z Tomaszowa Mazowieckigo podpowiada, co zyskasz, jeśli powierzysz prowadzenie księgowości Certyfikowanemu Biuru Rachunkowemu:

  • nie popełnisz błędu: podejmując prowadzenie działalności gospodarczej musisz podjąć wiele decyzji dotyczących sposobu rozliczenia z fiskusem oraz ZUS. Rejestracja firmy pod nadzorem doświadczonego biura rachunkowego pozwoli zaoszczędzić znaczne kwoty na podatkach oraz składkach ZUS.
  • oszczędność czasu: nie każdy, kto prowadzi biznes, musi znać się na rachunkowości, oraz przepisach podatkowych. Osobom niewykwalifikowanym prowadzenie księgowości zajmuje dużo czasu, zatem warto powierzyć tę pracę osobom wyszkolonym oraz doświadczonym, aby zaoszczędzić własny czas;
  • pewność, że świadczone usługi są prowadzone w sposób zgodny z prawem: dzięki temu, że istnieją podstawy prawne, które regulują pracę biur rachunkowych. Firma, która  swoją księgowość przekazuje do Certyfikowanego Biura Rachunkowego, może mieć pewność, że jej ewidencje prowadzone będą rzetelnie z uwzględnieniem jej korzyści finansowych oraz ryzyka związanego z interpretacją przepisów fiskalnych;
  • oszczędność pieniędzy – współpraca z Certyfikowanym Biurem Rachunkowym to zdecydowanie mniejsze koszty, niż finansowanie stanowiska księgowej wewnątrz firmy.
  • nie potrzebujesz programu do faktur i księgowości – nowoczesne biura rachunkowe zapewniają swoim klientom dostęp do programów sprzedażowych oraz możliwość współpracy on-line.
  • mniejsza odpowiedzialność, mniejszy stres, wygoda.

Jeśli chcesz zyskać więcej czasu na prowadzenie firmy i skupić się na celach biznesowych, zdecyduj się na współpracę z profesjonalnym Biurem Rachunkowym. Dzięki temu uzyskasz fachową pomoc i pewność, że Urząd Skarbowy czy inne instytucje finansowe, nigdy nie będą Twoją zmorą.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.