530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Praktycznie każdego dnia powstają w Polsce nowe firmy, których właściciele muszą liczyć się z szeregiem obowiązków, jakie wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zanim jednak uda się przedsiębiorstwo zarejestrować, konieczne jest przebrnięcie przez wiele formalności. Z tego względu już na etapie kształtowania nowej firmy dobrze jest nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Jak księgowi pomogą początkującemu przedsiębiorcy?

Wybór właściwej formy opodatkowania działalności

Forma opodatkowania, na jaką decyduje się przyszły właściciel działalności gospodarczej, może okazać się kluczowa przy generowanych przez firmę przychodach. Z tego względu należy dokładnie przeanalizować dostępne możliwości i omówić je z księgowymi. Obecnie małe i średnie firmy rozlicza się najczęściej za pomocą stawki określonej w tzw. zasadach ogólnych. Dostępny jest również podatek liniowy w stałej wysokości 19%, karta podatkowa czy ryczałt ewidencjonowany. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, a w jego dopasowaniu do profilu firmy pomoże biuro rachunkowe.

Przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej dobrze jest omówić z księgowymi również kwestie podatku VAT. Przedsiębiorca może bowiem wybrać czy chce zostać podatnikiem VAT. Staje się to obowiązkiem dopiero po uzyskaniu rocznych przychodów w kwocie wyższej niż 200 tys. zł. Pomoc w obu wspomnianych kwestiach zapewni biuro rachunkowe Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego, którego usługi obejmują również wsparcie przy rejestracji firmy, np. uzyskaniu numeru NIP lub REGON. Co daje współpraca z księgowymi już na początku prowadzenia własnej działalności?

Jak wygląda rozliczanie firmy przez biuro rachunkowe?

Zarówno rozliczenia związane z PIT, jak i VAT, powinny być przez przedsiębiorcę uregulowane w terminie i należytej wysokości. Obliczanie kwot, jakie powinien on zapłacić urzędom, może być jednak problematyczne. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest wspomniana współpraca z biurem rachunkowym. Księgowi mogą prowadzić zarówno podatkową księgę przychodów i rozchodów, jak i np. pełną księgowość, która jest wybierana przez duże firmy.

Pomoc przy rejestracji i w dalszym prowadzeniu własnej działalności to zatem spore udogodnienie dla początkującego przedsiębiorcy. Dodatkowym atutem współpracy z biurem rachunkowym Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego jest też możliwość uzyskania porad w zakresie księgowo-podatkowym. Dzięki temu można uniknąć np. sporych kar związanych z nieprawidłowym działaniem firmy. Księgowi zapewnią wsparcie również przy optymalizacji podatkowej, wskazując najkorzystniejsze rozwiązania dla danego przedsiębiorstwa.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.