530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Outsourcing usług księgowych to obecnie bardzo silny trend w wielu branżach. Szczególnie małe i średnie firmy chętnie powierzają księgowość podmiotom zewnętrznym. Zważywszy na ogromną odpowiedzialność, jaką obarczone jest to zajęcie, warto wiedzieć, czym powinniśmy się kierować przy wyborze biura rachunkowego.

Wiedza i doświadczenie

Głównym powodem, dla którego korzystamy z usług biur rachunkowych, jest oszczędność czasu. Powierzenie spraw księgowych zewnętrznemu partnerowi pozwala skupić się na rozwoju firmy. Aby jednak mieć pewność, że księgowość naszej firmy jest w dobrych rękach, należy poznać kompetencje wybranego podmiotu. Wyjaśnia to księgowy z biura rachunkowego Ecodex w Tomaszowie Mazowieckim: W księgowości szczególnie istotne jest bezpieczeństwo obsługi. Profesjonalny partner zewnętrzny musi dysponować ubezpieczeniem OC, bowiem w razie błędu z jego strony to klient będzie odpowiadał przed urzędem i to na niego zostanie nałożona ewentualna kara. Ubezpieczenie biura powinno być na tyle szerokie i o odpowiedniej wysokości, by pokrywać tego typu koszty. Oczywiście takie nieprzyjemne sytuacje to rzadkość, jeśli współpracujemy z księgowymi o wysokich kwalifikacjach. Wyższe wykształcenie w obszarze rachunkowości pracowników biura rachunkowego, uczestnictwo w szkoleniach i znajomość języków obcych to podstawa. Warto współpracować z firmą zatrudniającą zespół wielu specjalistów, w skład którego wejdą nie tylko księgowi, ale też biegli rewidenci, doradcy podatkowi i analitycy finansowi. Taka kadra świadczy o wysokich kompetencjach i elastycznej ofercie biura. Pamiętajmy, że dokumenty, takie jak polisa ubezpieczeniowa biura, certyfikaty, referencje czy potwierdzenia kwalifikacji pracowników powinny pozostawać do wglądu klienta – tylko tak będziemy mieli pewność co do jakości merytorycznej obsługi.

 

Profesjonalne podejście

Księgowość musi być prowadzona w sposób rzetelny i odpowiedzialny. Dlatego wybierając biuro rachunkowe, upewnijmy się, że przeprowadza ono kompleksowe, najlepiej kilkukrotne kontrole merytoryczne wszelkiej wydawanej dokumentacji. Podmiot zewnętrzny powinien też zapewniać wsparcie na wypadek kontroli z instytucji państwowych, takich jak Urząd Skarbowy, ZUS czy PiP. Profesjonalne biuro przyjmuje takie kontrole w swojej siedzibie, by ograniczyć związany z tym stres i dyskomfort klienta.

Indywidualne dopasowanie

 

Dobrze, aby biuro rachunkowe świadczyło usługi skrojone na miarę naszych potrzeb. Wybierzmy firmę, która posiada doświadczenie w interesującej nas branży. Warto poznać podejście do klienta – czy możliwe jest przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną? Czy istnieje możliwość oddelegowania pracownika biura do siedziby obsługiwanej firmy? Odpowiedzi na te pytania pozwolą na wybór partnera spełniającego nasze oczekiwania, zaoszczędzą nam w przyszłości czas i pozwolą w spokoju zająć się własnym biznesem.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.