530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek dokładnego prowadzenia księgowości swojej firmy, a także wyliczania i uiszczania podatków. W sytuacji, gdy właściciel firmy nie ma wystarczającej wiedzy i umiejętności na temat księgowości i obowiązujących przepisów prawnych warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Czym dokładnie zajmują się księgowi i jaką pomoc oferują?

Obowiązki przedsiębiorcy

Według obowiązującego prawa każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do odprowadzania podatków do Urzędu Skarbowego, a także składek zdrowotnych na rzecz ZUS. Im większe i bardziej skomplikowane przedsiębiorstwo tym więcej obowiązków spoczywa na jego właścicielu. Często zdarza się tak, że przedsiębiorcy rozpoczynający przygodę z prowadzeniem biznesu próbują samodzielnie poradzić sobie z rozliczaniem własnej firmy. O ile jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, przedsiębiorca nie powinien mieć większych problemów z wyliczeniem podatków. Problem pojawia się, gdy firma się rozrasta i zaczynają pojawiać się kolejni pracownicy. Wtedy bezpieczniej poszukać innego rozwiązania jakim jest skorzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego z Tomaszowa Mazowieckiego lub zatrudnienie etatowej księgowej.

Obydwa przypadki świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy przedsiębiorca sam nie radzi sobie z wywiązywania się ze wszystkich zobowiązań. Różnica między zatrudnieniem księgowej, a wynajęciem biura rachunkowego polega głównie na dysproporcji w ponoszonych kosztach. Zatrudnienie nowego pracownika, a nawet kilku wymaga utworzenia w firmie dodatkowych stanowisk pracy, a nawet odrębnego działu, co wiąże się z wynajęciem dodatkowej powierzchni do pracy oraz opłacaniem nowych etatów. Zlecając usługę zewnętrznej firmie księgowej płaci się wyłącznie za koszt wykonanej usługi.

Zadania biura rachunkowego Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego

Biuro rachunkowe Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego można definiować jako podmiot gospodarczy świadczący usługi dla innych podmiotów, organizacji i instytucji, a także osób fizycznych. Zakres oferowanych usług świadczonych przez firmy rachunkowe dotyczy usług związanych z rachunkowością oraz kadrami i płacami.

Głównym zadaniem biur rachunkowych jest księgowanie dokumentów sprzedażowych oraz zakupowych poprzez prowadzenie ksiąg handlowych lub książki przychodów i rozchodów. Jednak sam zakres prowadzonych przez biura rachunkowe zadań, działań jest o wiele bardziej rozbudowany. Bez obaw można stwierdzić, że biuro rachunkowe jest podmiotem działającym w sferze finansowej. Potencjał biura rachunkowego jest ogromny, jednak to czy zostanie on wykorzystany zależy w głównej mierze od przedsiębiorcy i jego oczekiwań względem księgowych.

Rozliczenia księgowe to nie jedyne zadania zlecane firmom księgowym. Usługi rachunkowe, które oferuje firma Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego, to również przeprowadzanie analizy ryzyka finansowego, przygotowywanie strategii finansowych dla danego przedsiębiorstwa, a także tłumaczenie obowiązujących przepisów i udzielanie porad prawnych. Ponadto księgowi wykonują sprawozdania statystyczne dla firm oraz podsumowania i rozliczenia roczne. Zadaniem biura księgowego jest również sporządzanie różnego rodzaju deklaracji podatkowych oraz reprezentowanie firmy w urzędach.

Sam zakres zadań biura księgowego Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego jest zależny głównie od przedsiębiorcy, ponieważ to on zleca wykonanie usługi firmie zewnętrznej, a także od posiadanej wiedzy i umiejętności zatrudnionych pracowników. Jeśli w biurze księgowym zatrudnieni są specjaliści z różnych działów rachunkowości przedsiębiorca będzie mógł czerpać więcej korzyści ze współpracy.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.