530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę

Zakładanie działalności zawsze wiąże się z podjęciem decyzji dotyczącej formy opodatkowania. Ma to ogromne znaczenie w kontekście funkcjonowania firmy, ponieważ ostateczny wybór będzie determinował wysokość podatku dochodowego. Aby nie popełnić błędu, najlepiej skorzystać więc z usług oferowanych przez Biuro Rachunkowe Maria Hilla. Przeczytaj więcej o dostępnych możliwościach.

Dostępne formy opodatkowania

Obecnie dostępnych jest kilka form opodatkowania – skala podatkowa, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa. Klienci biura rachunkowego Maria Hilla, zwykle decydują się na wybór skali podatkowej. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku niemal każdej działalności gospodarczej. Korzystają z niej zwłaszcza firmy, których dochód roczny nie przekracza kwoty 85 525 złotych. W takich sytuacjach wysokość podatku wynosi bowiem jedynie 17%.

Podatek liniowy to doskonała alternatywa dla osób uzyskujących dochód powyżej 85 525 zł, które chcą uniknąć podatku w wysokości 32%. Przy tej formie wysokość podatku jest stała i wynosi ona niezmiennie 19%. W przypadku ryczałtu jest ona natomiast uzależniona od rodzaju prowadzonej działalności, a karta podatkowa to z kolei rozwiązanie dedykowane dla rzemieślników. Więcej informacji na temat każdej formy opodatkowania udzieli Biuro Rachunkowe Maria Hilla.

Co wybrać?

Wysoce rozbudowany wybór nie ułatwia podjęcia decyzji, dlatego tym bardziej warto skorzystać z oferty, jaką posiada Biuro Rachunkowe Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego. Konieczne jest bowiem oszacowanie wysokości spodziewanego przychodu w skali roku. Dane te należy później przeanalizować z księgowego punktu widzenia. Każdy przypadek jest jednak inny, a ponadto wyliczenie wszystkich form opodatkowania wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i znajomości wielu niuansów. Usługa księgowa realizowana przez profesjonalistę pozwoli więc uzyskać szereg wiążących informacji, na podstawie których wybór okaże się dużo łatwiejszy.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.