530 264 030 biuroecodex@gmail.com
Zaznacz stronę
Księgowość w Firmie w Tomaszowie Mazowieckim

Księgowość w Firmie w Tomaszowie Mazowieckim

Szukasz Księgowości w Firmie w Tomaszowie Mazowieckim ?

W firmie w Tomaszowie Mazowieckim lub okolicach Tomaszowa Mazowieckiego terenu obsługiwanego przez Biuro Rachunkowe Ecodex mieszczącego się w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Mościckiego 38 możemy prowadzić księgowość w formie uproszczonej lub pełnej. Rodzaj księgowości jest tak naprawdę uzależniony od formy prawnej prowadzonej przez nas działalności. Wpływ na wybór rodzaju księgowości ma również wielkość rocznego przychodu. Aby doprecyzować różnice między uproszczoną i pełną księgowością przygotowaliśmy skrócony poradnik, który podpowie Wam kiedy przejść na pełną księgowość.

Kiedy uproszczona księgowość na przykład w firmach umiejscowionych w Tomaszowie Mazowieckim ?

Zastosowanie uproszczonej księgowości jest wskazane w przypadku:

– osób fizycznych,

– spółek cywilnych prowadzonych przez osoby fizyczne,

– spółek jawnych osób fizycznych,

– spółek partnerskich.

Podstawowym warunkiem uprawniającym je do prowadzenia uproszczonej księgowości przez biuro rachunkowe Ecodex z Tomaszowa Mazowieckiego jest wielkość przychodu za poprzedni rok, która nie może przekroczyć 2 milionów euro.

Do najważniejszych zalet małej księgowości możemy zaliczyć dużo mniejszy zakres ewidencji dokumentów. Mała księgowość obejmuje przede wszystkim:

– ewidencję środków trwałych oraz wyposażenia,

– rejestr VAT zakupów i sprzedaży,

– ewidencję przebiegu pojazdu,

– księgę przychodów i rozchodów (KPiR),

– ewidencję przychodów.

Oczywiście w przypadku rejestru VAT obowiązuje on wyłącznie czynnych płatników podatku VAT. Księga przychodów i rozchodów musi być prowadzona przez przedsiębiorców, którzy jako formę opodatkowania wybrali skalę podatkową bądź podatek liniowy. Opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych nakłada na przedsiębiorcę obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów.

Biuro Rachunkowe Tomaszów Mazowiecki Ecodex. Rachunkowość, księgowość

Biuro rachunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego Ecodex prowadzone przez księgową Agnieszkę Rajską oferuje prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów gospodarczych z Tomaszowa Mazowieckiego, gminy Tomaszów Mazowiecki oraz powiatu tomaszowskiego i pozostałych okolicznych gmin i powiatów. Nasze biuro rachunkowe specjalizuje się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ksiąg podatkowych i ksiąg przychodów i rozchodów (KPiR ) oraz ewidencji podatkowej ryczałtu ewidencjonowanego. Księgowość to nasza specjalność, którą zajmujemy się z pasją, doradzając firmom oraz osobą indywidualnym (najczęściej przy rocznych rozliczeniach podatkowych) Frazy, po których łatwo znaleźć nasze biuro rachunkowe w sieci to: biuro rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, biura rachunkowe Tomaszów Mazowiecki, księgowość Tomaszów Mazowiecki, rachunkowość Tomaszów Mazowiecki.